Show Results 2023
Section As
Thistledown Blue Bunting
Anglesey Winter Fair - 1st and Reserve foal Champion
Gwynedd Breeders Foal and Youngstock - 1st, Section A foal champion, Reserve Supreme Overall foal Champion
Gwynedd Breeders Foal and Youngstock - 1st, Section A foal champion, Reserve Supreme Overall foal Champion
Pinewell Milan
Tudor Rose WPCA Foal and Youngstock Show - 1st
Thistledown Bluebird
Royal Cornwall Show - 1st and A Champion
Royal Norfolk - 1st, A Champion, Reserve Welsh Supreme and M+M Supreme
Royal Lancs - 1st
Royal Norfolk - 1st, A Champion, Reserve Welsh Supreme and M+M Supreme
Royal Lancs - 1st
Hollytree Aphrodite
Royal Cheshire County- 1st
Tudor Rose Bronze Medal - 1st, A Champion and Reserve Supreme Overall
NPS Area 4 - 1st
Tudor Rose Bronze Medal - 1st, A Champion and Reserve Supreme Overall
NPS Area 4 - 1st
Thistledown Flo-Jo
Herts County Show - 1st and A Champion
Royal Cheshire County - 1st, Youngstock Champion and Youngstock Supreme
NPS Area 4- 1st, Section A Champion, M&M Reserve Supreme Champion
Royal Cheshire County - 1st, Youngstock Champion and Youngstock Supreme
NPS Area 4- 1st, Section A Champion, M&M Reserve Supreme Champion
Penhros Carlos
Flint and Denbigh - 1st
Gartconnel Skyfall
Tudor Rose Spring Show - 1st and Section A Champion
Notts County Show - Reserve A Champion
Herts County Show - 1st and Reserve A Champion
Notts County Show - Reserve A Champion
Herts County Show - 1st and Reserve A Champion
Salstas Miss Mabel
Tudor Rose Spring Show - 1st and Reserve Youngstock Champion
Royal Cheshire County - 1st
Royal Welsh - 2nd
Anglesey Winter Fair - 1st, A Yearling Champion and Welsh Supreme Champion
Tudor Rose WPCA Foal and Youngstock Show - 1st
Royal Cheshire County - 1st
Royal Welsh - 2nd
Anglesey Winter Fair - 1st, A Yearling Champion and Welsh Supreme Champion
Tudor Rose WPCA Foal and Youngstock Show - 1st
Salstas Maestro
The Rookery Cheshire Show - 1st
Tudor Rose Bronze Medal - 1st and Reserve Youngstock Champion
Tudor Rose Bronze Medal - 1st and Reserve Youngstock Champion
Thistledown Sea Eagle
NPSArea 4 - 1st
Thistledown Vilana
Royal Bath and West - 1st
Nedz Aintree In-hand - 1st and Reserve A Champion
Meirionydd Show - 1st, Youngstock A Champion and Reserve Supreme Youngstock
Clwyd Foal and Youngstock show - 1st and Section A yearling Champion
Gwynedd Breeders Foal and Youngstock show - 1st
Nedz Aintree In-hand - 1st and Reserve A Champion
Meirionydd Show - 1st, Youngstock A Champion and Reserve Supreme Youngstock
Clwyd Foal and Youngstock show - 1st and Section A yearling Champion
Gwynedd Breeders Foal and Youngstock show - 1st
Thistledown Vinoteca
Nedz Aintree In-hand - 1st
Thistledown Linford Christie
Tudor Rose Spring Show - 1st
Sunwillow Xspo
Nefyn - 1st and A Senior Champion
Royal Cornwall Show- 1st
Three Counties Show - 1st
Royal Highland Show - 1st and A Champion
Royal Cornwall Show- 1st
Three Counties Show - 1st
Royal Highland Show - 1st and A Champion
Lacy Holly Be
Royal Highland Show - 1st
Tudor Rose Bronze Medal - 1st
Tudor Rose Bronze Medal - 1st
Thistledown Blue Jay
Nefyn - 1st, Youngstock Champion and Overall Welsh A Champion
The Rookery Cheshire Show - 1st and A Champion
Three Counties Show - 1st and Reserve A Champion
Gwynedd WPCA Bronze Medal - 1st, Youngstock Champion and A Champion
Great British In-hand Show - 1st, A Champion and Supreme overall A Champion
The Rookery Cheshire Show - 1st and A Champion
Three Counties Show - 1st and Reserve A Champion
Gwynedd WPCA Bronze Medal - 1st, Youngstock Champion and A Champion
Great British In-hand Show - 1st, A Champion and Supreme overall A Champion
Thistledown Blue Danube
Royal Cheshire Show - 1st
Royal Lancs - 1st
Royal Lancs - 1st
Lacy Just-Tina
Owned by Eleanor Ingram
Ynys Mon WPCA- 1st
Gwynedd WPCA Bronze Medal - 1st
Llanfair Caereinion - 1st
Gwynedd WPCA Bronze Medal - 1st
Llanfair Caereinion - 1st
Cwmgwennol Aurelia
Ynys Mon Spring Show - 1st and Mini Champion
Llanerchymedd Show - 1st and Section Champion and 1st LR working hunter
Lloc (April)- 1st LR m&m and Reserve Champion
Lloc RC (June) - 1st open LR and 1st LR M&M
Sioe Llanrwst - 1st Open LR, 1st BSPS LR M&M and Mini Ridden Champion
Anglesey County Show - 1st Lead Rein
Llanerchymedd Show - 1st and Section Champion and 1st LR working hunter
Lloc (April)- 1st LR m&m and Reserve Champion
Lloc RC (June) - 1st open LR and 1st LR M&M
Sioe Llanrwst - 1st Open LR, 1st BSPS LR M&M and Mini Ridden Champion
Anglesey County Show - 1st Lead Rein
Section Bs
Thistledown April
owned by Patrick Wormgoor
Anglesey Winter Fair - 1st, B Foal Champion
Thistledown Athene
Herts County Show - 1st and Reserve B Champion
Royal Welsh - 1st
Bucks County Show - 1st, B Champion, HOYS Price Supreme Champion
Royal Welsh - 1st
Bucks County Show - 1st, B Champion, HOYS Price Supreme Champion
Thistledown Kingfisher
Severn Valley WPCA Spring Show - 1st
Lampeter Stallion Show - 1st
Notts County Show - 1st
Royal Norfolk - 1st
Gwynedd WPCA Bronze medal - 1st
Flint and Denbigh - 1st
Meirionydd Show - 1st and Reserve Youngstock Champion
Clwyd Foal and Youngstock Show - 1st and Section B Reserve Yearling Champion
Royal Welsh Winter Fair - 1st and Reserve B Champion
Lampeter Stallion Show - 1st
Notts County Show - 1st
Royal Norfolk - 1st
Gwynedd WPCA Bronze medal - 1st
Flint and Denbigh - 1st
Meirionydd Show - 1st and Reserve Youngstock Champion
Clwyd Foal and Youngstock Show - 1st and Section B Reserve Yearling Champion
Royal Welsh Winter Fair - 1st and Reserve B Champion
Thistledown Sherman
Severn Valley WPCA Spring Show - 1st, Section B Youngstock Champion and Section B Champion
Tudor Rose Spring Show - 1st
Devon County - 1st
Royal Bath and West - 1st
Nedz Aintree In-hand - 1st and Reserve B Champion
Gwynedd WPCA Bronze Medal - 1st, B Youngstock Champion, B Champion, Welsh Supreme and Price Semifinal Champion
Royal Welsh - 1st
National Welsh - 1st
Tudor Rose Spring Show - 1st
Devon County - 1st
Royal Bath and West - 1st
Nedz Aintree In-hand - 1st and Reserve B Champion
Gwynedd WPCA Bronze Medal - 1st, B Youngstock Champion, B Champion, Welsh Supreme and Price Semifinal Champion
Royal Welsh - 1st
National Welsh - 1st
Walseker Pietro
Severn Valley WPCA Spring Show - 1st, Res B Youngstock
Clwyd WPCA Spring Show - 1st
Lampeter Stallion Show - 1st and Reserve B Youngstock
The Rookery Cheshire Show - 1st, B Champion and 1st reserve Welsh Supreme
Tudor Rose Bronze Medal - 1st
Clwyd WPCA Spring Show - 1st
Lampeter Stallion Show - 1st and Reserve B Youngstock
The Rookery Cheshire Show - 1st, B Champion and 1st reserve Welsh Supreme
Tudor Rose Bronze Medal - 1st
Walseker Colrado
Lampeter Stallion Show - 1st and Section B Champion
Devon County - 1st and B Champion
Royal Bath and West - 1st and B Champion
Cornwall County - 1st and Reserve B Champion
Three Counties Show - 1st and B Champion
Nedz Aintree In-hand - 1st and B Champion
Royal Norfolk - 1st and Reserve B Champion
Royal Lancs - 1st, B Champion and HOYS Price Supreme Champion
Royal Welsh - Reserve Male Champion
Horse Of The Year Show - 8th palace in the Price Supreme Final
Devon County - 1st and B Champion
Royal Bath and West - 1st and B Champion
Cornwall County - 1st and Reserve B Champion
Three Counties Show - 1st and B Champion
Nedz Aintree In-hand - 1st and B Champion
Royal Norfolk - 1st and Reserve B Champion
Royal Lancs - 1st, B Champion and HOYS Price Supreme Champion
Royal Welsh - Reserve Male Champion
Horse Of The Year Show - 8th palace in the Price Supreme Final
Kullthorps Zarah
Nefyn - 1st, Reserve Youngstock and Reserve B Champion
Royal Bath and West - 1st
Royal Cornwall Show - 1st
Flint and Denbigh - 1st, Youngstock Champion and Reserve Overall B Champion
NPS Area 4 - 1st
Great British In-hand Show - 1st and B Champion
Tudor Rose WPCA Foal and Youngstock Show - 1st and Reserve B Champion
Royal Bath and West - 1st
Royal Cornwall Show - 1st
Flint and Denbigh - 1st, Youngstock Champion and Reserve Overall B Champion
NPS Area 4 - 1st
Great British In-hand Show - 1st and B Champion
Tudor Rose WPCA Foal and Youngstock Show - 1st and Reserve B Champion
Moelgarnedd Mabon
Nefyn - 1st, Youngstock Champion, B Champion and Reserve Supreme of Show
Glanusk Welsh Stallion Show - 1st and Best Colt
Devon County - 1st and Reserve B Champion
Herts County Show - 1st, B Champion and Welsh Supreme
Royal Highland Show - 1st and Youngstock Champion
Royal Norfolk - 1st
Royal Lancs - 1st
Meirionydd Show - 1st, Youngstock Champion, B Champion, Supreme Youngstock Champion and Reserve Supreme Welsh
Bucks County Show - 1st
Great British In-hand show - 1st, Reserve B Champion and Supreme Overall B Champion
Glanusk Welsh Stallion Show - 1st and Best Colt
Devon County - 1st and Reserve B Champion
Herts County Show - 1st, B Champion and Welsh Supreme
Royal Highland Show - 1st and Youngstock Champion
Royal Norfolk - 1st
Royal Lancs - 1st
Meirionydd Show - 1st, Youngstock Champion, B Champion, Supreme Youngstock Champion and Reserve Supreme Welsh
Bucks County Show - 1st
Great British In-hand show - 1st, Reserve B Champion and Supreme Overall B Champion
Farcroft Party Popper
Nedz Aintree In-hand - 1st
Tudor Rose Bronze Medal - 1st, Youngstock Champion, Reserve Champion B and Reserve Supreme Youngstock Champion
Gwynedd WPCA Bronze Medal - 1st and Reserve B Youngstock Champion
Royal Lancs - 1st
Minsterley Show - 1stand Reserve Section B Champion
Meirionydd Show - 1st
Welsh National Foal Show - 1st
Anglsey Winter Fair - 1st and B Yearling Champion
Clwyd Foal and Youngstock show - 1st and Section B yearling Champion
Gwynedd breeders foal and Youngstock Show - 1st, Section B Champion and supreme champion of show
Tudor Rose Bronze Medal - 1st, Youngstock Champion, Reserve Champion B and Reserve Supreme Youngstock Champion
Gwynedd WPCA Bronze Medal - 1st and Reserve B Youngstock Champion
Royal Lancs - 1st
Minsterley Show - 1stand Reserve Section B Champion
Meirionydd Show - 1st
Welsh National Foal Show - 1st
Anglsey Winter Fair - 1st and B Yearling Champion
Clwyd Foal and Youngstock show - 1st and Section B yearling Champion
Gwynedd breeders foal and Youngstock Show - 1st, Section B Champion and supreme champion of show
Show Results 2022
Section A's
Thistledown Aruba
Northern All Welsh - 1st, Section A Youngstock Champion, Overall Section A Champion, Overall Youngstock Supreme and Reserve Overall Supreme
Warrington - 1st
Royal Cheshire - 1st
Northleach - 1st and Reserve Section A Youngstock Champion
Royal Welsh Show - 3rd
Welsh Nationals - 1st
Warrington - 1st
Royal Cheshire - 1st
Northleach - 1st and Reserve Section A Youngstock Champion
Royal Welsh Show - 3rd
Welsh Nationals - 1st
Penech Prosecco
Northern All Welsh - 1st
Thompson House - 1st and Reserve Overall Section A Champion
Warrington - 1st and Reserve Overall Section A Champion
Royal Cornwall - 1st
Thompson House - 1st and Reserve Overall Section A Champion
Warrington - 1st and Reserve Overall Section A Champion
Royal Cornwall - 1st
Thistledown Becky Downie
Notts County - 1st and Section A Youngstock Champion
Royal Cheshire - 1st and Overall Section A Youngstock Champion
Royal Welsh Show - 1st
Royal Cheshire - 1st and Overall Section A Youngstock Champion
Royal Welsh Show - 1st
Bucks Spectacular Show - 1st, Section A Youngstock Champion and reserve Section A Overall Champion
Frongoch Banon Fwyn
Severn Valley - 1st
Pembroke County - 1st and Reserve Section A Youngstock Champion
Pembroke County - 1st and Reserve Section A Youngstock Champion
Salstas Maestro
Thompson House - 1st
Nefyn - 1st and Reserve Section A Youngstock Champion
Royal Cheshire - 1st
Pinewell Harrison
Thompson House - 1st
Lampeter Silver Medal Show - 1st, Best Section A Colt and Reserve Section A Youngstock Champion
NPS Area 27 - 1st
Ynys Mon - 1st, Section A Youngstock Champion and Reserve Overall Section A Champion
Royal Welsh Show - 2nd
Royal Lancashire - 1st and Overall Section A Champion
NPS Summer Championships - 1st
Thistledown Lilibet
NPS Area 27 - 1st
Warrington - 1st, Overall Section A Champion and Reserve Overall Supreme Welsh
Ynys Mon - 1st
Royal Lancashire - 1st
Warrington - 1st, Overall Section A Champion and Reserve Overall Supreme Welsh
Ynys Mon - 1st
Royal Lancashire - 1st
Lacy Victa
NPS Area 27 - 1st
Ynys Mon - 1st and Overall Section A Champion
Royal Cheshire - 1st
Royal Welsh Show - 3rd
Ynys Mon - 1st and Overall Section A Champion
Royal Cheshire - 1st
Royal Welsh Show - 3rd
Thistledown Flo Jo
Ynys Mon - 1st
Royal Cheshire - 1st
Royal Welsh Show - 3rd
Royal Cheshire - 1st
Royal Welsh Show - 3rd
Bucks Spectacular Show - 1st
Kington Show - 1st and Youngstock Champion and Reserve Overall A Champion
Salstas Miss Blizz
Royal Bath and West - Reserve Overall Section A Champion
Kington Show - 1st and Section A Champion
Salstas Miss Mabel
Royal Bath and West - 1st
Royal Welsh Show - 2nd
Kington Show - 1st
West Yorks WPCA - 1st
Clwyd Youngstock - Res Sec A Champion
Royal Welsh Winter Fair - 4th
Royal Welsh Show - 2nd
Kington Show - 1st
West Yorks WPCA - 1st
Clwyd Youngstock - Res Sec A Champion
Royal Welsh Winter Fair - 4th
Blethyn Star Chaser
Derbyshire Festival - 1st
Minsterley Show - 1st
Minsterley Show - 1st
Thistledown Bow Tie
Northern All Welsh Silver Medal Show - 1st, Section A Youngstock Champion and Overall Supreme Youngstock Champion
Royal Lancashire - 1st
Pembroke County - 1st
Royal Lancashire - 1st
Pembroke County - 1st
Thistledown Jess Ennis
NPS Summer Championships - 1st, Overall Section A Champion and Overall Supreme M&M Broodmare Champion
Welsh Nationals - 1st
Pembroke County - 1st, Overall Section A Champion and Reserve Price Family Inhand HOYS Qualifier
Welsh Nationals - 1st
Pembroke County - 1st, Overall Section A Champion and Reserve Price Family Inhand HOYS Qualifier
Great British In-hand NPS show - Semi Final Champion, Section A Supreme Champion and 5th Overall Supreme Champion
Manorlea Maya
Meirionydd County - 1st and Reserve Section A Youngstock Champion
Thistledown Bluebird
Royal Welsh - 4th
NPS Area 4 - 1st and Section A Champion
Thistledown Lancelot
West Yorks WPCA (His first show) - 1st and reserve Champion A
Anglesey Winter Fair - 1st and Section A Champion
Midland WPCA Youngstock show - 1st, Section A Youngstock Champion, Reserve overall Welsh A and Reserve Supreme Welsh Youngstock
Anglesey Winter Fair - 1st and Section A Champion
Midland WPCA Youngstock show - 1st, Section A Youngstock Champion, Reserve overall Welsh A and Reserve Supreme Welsh Youngstock
Sollers Seren Las
Anglesey Winter Fair - 1st
Midland WPCA Youngstock show - 1st
Midland WPCA Youngstock show - 1st
Section B's
Walseker Roca Roja
Midlands WPCA - 1st, Section B Youngstock Champion, Overall Section B Champion, Supreme Youngstock Champion and Overall Supreme of Show
Lampeter Silver Medal Show - 1st, Best Section B Colt, Section B Youngstock Champion, Overall Section B Champion and Supreme Colt of the Show
Derbyshire Festival - 1st and Reserve Overall Section B Champion
Royal Three Counties - 1st
Northleach - 1st, Section B Youngstock Champion and Overall Section B Champion
Anglesey County - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
Meirionydd County - 1st, Section B Youngstock Champion and Overall Section B Champion
Great British In-Hand NPS Show - SemiFinalistYoungstock Champion,
Reserve ChampionSection B Semi fianalist
Lampeter Silver Medal Show - 1st, Best Section B Colt, Section B Youngstock Champion, Overall Section B Champion and Supreme Colt of the Show
Derbyshire Festival - 1st and Reserve Overall Section B Champion
Royal Three Counties - 1st
Northleach - 1st, Section B Youngstock Champion and Overall Section B Champion
Anglesey County - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
Meirionydd County - 1st, Section B Youngstock Champion and Overall Section B Champion
Great British In-Hand NPS Show - SemiFinalistYoungstock Champion,
Reserve ChampionSection B Semi fianalist
Paddock Chelsea Girl
Midlands WPCA - 1st, Reserve Section B Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
Northern All Welsh - 1st
Clwyd WPCA - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
Thompson House - 1st and Overall Section B Champion
Lampeter Silver Medal Show - 1st, Best Section B Filly, Reserve Section B Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
Glanusk Silver Medal Show - 1st
Notts County - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
Royal Three Counties - 1st and Reserve Overall Silver Medal Winning Section B Champion
Royal Cheshire - 1st
The Great Yorkshire Show - 1st
Royal Welsh Show - 1st
NPS Summer Championships - 1st
Welsh Nationals - 1st
Welsh Nationals Brightwell Final - 5th
Pembroke County - 1st and Overall Section B Youngstock Champion
Meirionydd County - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
Northern All Welsh - 1st
Clwyd WPCA - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
Thompson House - 1st and Overall Section B Champion
Lampeter Silver Medal Show - 1st, Best Section B Filly, Reserve Section B Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
Glanusk Silver Medal Show - 1st
Notts County - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
Royal Three Counties - 1st and Reserve Overall Silver Medal Winning Section B Champion
Royal Cheshire - 1st
The Great Yorkshire Show - 1st
Royal Welsh Show - 1st
NPS Summer Championships - 1st
Welsh Nationals - 1st
Welsh Nationals Brightwell Final - 5th
Pembroke County - 1st and Overall Section B Youngstock Champion
Meirionydd County - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
Walseker Montana
Northern All Welsh - 1st, Reserve Section B Youngstock Champion and Reserve Overall B Champion
Clwyd WPCA - 1st, Section B Youngstock Champion, Overall Section B Champion and Overall Supreme
Nefyn - 1st, Section B Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
Notts County - 1st, Section B Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
Northern All Welsh Silver Medal Show - 1st
The Great Yorkshire Show - 1st and Reserve Overall Section B Champion
Clwyd WPCA - 1st, Section B Youngstock Champion, Overall Section B Champion and Overall Supreme
Nefyn - 1st, Section B Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
Notts County - 1st, Section B Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
Northern All Welsh Silver Medal Show - 1st
The Great Yorkshire Show - 1st and Reserve Overall Section B Champion
Thistledown Andora
Thompson House - 1st
Warrington - 1st and Reserve Overall Section B Champion
Royal Three Counties - 1st
Royal Lancashire - 1st
Moelgarnedd Mabon
Nefyn - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
Notts County - 1st
Royal Bath and West - 1st
Clwyd WPCA Silver Medal Show - 1st
Midlands WPCA Silver Medal Show - 1st, Section B Youngstock Champion, Reserve Overall Silver Medal Winning Section B Champion and Reserve Overall Supreme Youngstock Champion
Northern All Welsh Silver Medal Show - 1st, Section B Youngstock Champion and Overall Champion Section B
Royal Welsh Show - 1st
Welsh Nationals - 1st
Pembroke county - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
NPS Area 4 - 1st
West Yorks WPCA - 1st, Section B Champion and Supreme of show
Royal Welsh Winter Fair - 1st and Reserve B Champion
Notts County - 1st
Royal Bath and West - 1st
Clwyd WPCA Silver Medal Show - 1st
Midlands WPCA Silver Medal Show - 1st, Section B Youngstock Champion, Reserve Overall Silver Medal Winning Section B Champion and Reserve Overall Supreme Youngstock Champion
Northern All Welsh Silver Medal Show - 1st, Section B Youngstock Champion and Overall Champion Section B
Royal Welsh Show - 1st
Welsh Nationals - 1st
Pembroke county - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
NPS Area 4 - 1st
West Yorks WPCA - 1st, Section B Champion and Supreme of show
Royal Welsh Winter Fair - 1st and Reserve B Champion
Eyarth Water Pepper
Nefyn - 1st and Overall Section B Champion
Ynys Mon - 1st and Reserve Overall Section B Champion
Midlands WPCA Silver Medal Show - 1st
Ynys Mon - 1st and Reserve Overall Section B Champion
Midlands WPCA Silver Medal Show - 1st
Walseker Colorado
Glanusk Silver Medal Show - 1st and Reserve Overall Section B Champion
Royal Cornwall - 1st and Overall Silver Medal winning Section B Champion
Royal Three Counties - 1st and Overall Section B Champion
The Great Yorkshire Show - 1st and Overall Section B Champion
Royal Welsh Show - 1st and Reserve Overall Section B Male Champion
Royal Lancashire - 1st and Overall Section B Champion
NPS Summer Championships - 1st, Overall Section B Champion and Pottisfield M&M Supreme Champion
Anglesey County - 1st, Overall Section B Champion and Reserve Supreme Welsh Champion
Minsterley Show - 1st and Overall Section B Champion
NPS Area 4 - 1st and Reserve Champion
Great British In-Hand NPS Show - Semi finalist Champion and Supreme Section B champion
Royal Cornwall - 1st and Overall Silver Medal winning Section B Champion
Royal Three Counties - 1st and Overall Section B Champion
The Great Yorkshire Show - 1st and Overall Section B Champion
Royal Welsh Show - 1st and Reserve Overall Section B Male Champion
Royal Lancashire - 1st and Overall Section B Champion
NPS Summer Championships - 1st, Overall Section B Champion and Pottisfield M&M Supreme Champion
Anglesey County - 1st, Overall Section B Champion and Reserve Supreme Welsh Champion
Minsterley Show - 1st and Overall Section B Champion
NPS Area 4 - 1st and Reserve Champion
Great British In-Hand NPS Show - Semi finalist Champion and Supreme Section B champion
Thistledown Sheer Bliss
NPS Area 27 - 1st, Overall Section B Champion and Reserve Supreme Champion
Royal Bath and West - 1st and Overall Silver Medal Winning Section B Champion
Midlands WPCA Silver Medal Show - 1st, Overall Section B Champion and Overall Supreme Champion
Royal Welsh Show - 2nd
Welsh Nationals - 1st, Overall Section B Champion and Overall Supreme Welsh
Welsh Nationals Brightwells Final - 1st and National Section B Champion
Pembroke County - 1st, overall Section B Champion and Overall Supreme Welsh
Bucks Spectacular Show - 1st and Section B Champion, Welsh Supreme Champion and Supreme of Show
Royal Bath and West - 1st and Overall Silver Medal Winning Section B Champion
Midlands WPCA Silver Medal Show - 1st, Overall Section B Champion and Overall Supreme Champion
Royal Welsh Show - 2nd
Welsh Nationals - 1st, Overall Section B Champion and Overall Supreme Welsh
Welsh Nationals Brightwells Final - 1st and National Section B Champion
Pembroke County - 1st, overall Section B Champion and Overall Supreme Welsh
Bucks Spectacular Show - 1st and Section B Champion, Welsh Supreme Champion and Supreme of Show
Bannut Sebastian
Midlands WPCA Silver Medal Show - 1st, Junior Gelding Supreme Champion and Overall Supreme Gelding Champion
Northern All Welsh Silver Medal Show - 1st and Supreme Champion Gelding
Northern All Welsh Silver Medal Show - 1st and Supreme Champion Gelding
Moelgarnedd Aran Benllyn
Bucks Spectacular Show - 1st and Section B reserve Youngstock Champion
Farcroft Party Popper
Anglesey Winter Fair - 1st, B Foal Champion and reserve Section B
Worseley Gala - 1st and reserve Section B
Clwyd Youngstock - 1st
Midland WPCA Youngstock show - 1st
Royal Welsh Winter Fair - 3rd
Worseley Gala - 1st and reserve Section B
Clwyd Youngstock - 1st
Midland WPCA Youngstock show - 1st
Royal Welsh Winter Fair - 3rd
Walseker Pietro
Worseley Gala - 1st, Section B Champion and Overall Supreme
Clwyd Youngstock Show - 1st, Yearling Champion and Res Supreme
Midland WPCA Youngstock show - 1st, Section B Youngstock champion and Overall Section B Champion
Clwyd Youngstock Show - 1st, Yearling Champion and Res Supreme
Midland WPCA Youngstock show - 1st, Section B Youngstock champion and Overall Section B Champion
Witko Grand Note
Midland WPCA Youngstock Show - 1st and Open Welsh Gelding Champion
1st Section B Gelding
1st Section B Gelding
Show Results 2021
Section A's
Pinewell Harrison
Tudor Rose WPCS - 1st
Notts Derby - 1st
Royal Cheshire Show - 1st
Gwynedd WPCA - 1st and Reserve Section A Youngstock Champion
Notts Derby - 1st
Royal Cheshire Show - 1st
Gwynedd WPCA - 1st and Reserve Section A Youngstock Champion
Thistledown Beat the Drum
Tudor Rose WPCS - 1st
Royal Bath and West - 1st and Reserve Section A Champion
Royal Devon - 1st
Royal Lancashire - 1st
Royal Bath and West - 1st and Reserve Section A Champion
Royal Devon - 1st
Royal Lancashire - 1st
Lacy Camille
South Yorkshire - 1st
Derbyshire Festival - 1st
Derbyshire Festival - 1st
Thistledown Becky Downie
South Yorkshire - 1st, Youngstock Champion, Overall Section A Champion and Supreme Youngstock Champion
Notts Derby - 1st, Section A Youngstock Champion, Reserve Section A Champion and Reserve Overall Youngstock Supreme Champion
Tudor Rose - 1st, Section A Youngstock Champion, Reserve Overall Section A Champion and Overall Supreme Youngstock Champion
Great Yorkshire Show - 1st and Reserve Overall Section A Champion
NPS Summer Championships - 1st and Reserve Overall Section A Champion
NPS Great British In Hand Championships - 1st, Champion Section A Semi Final Qualifier, Supreme Section A Breed Champion and First Reserve Overall Supreme of Show!
Notts Derby - 1st, Section A Youngstock Champion, Reserve Section A Champion and Reserve Overall Youngstock Supreme Champion
Tudor Rose - 1st, Section A Youngstock Champion, Reserve Overall Section A Champion and Overall Supreme Youngstock Champion
Great Yorkshire Show - 1st and Reserve Overall Section A Champion
NPS Summer Championships - 1st and Reserve Overall Section A Champion
NPS Great British In Hand Championships - 1st, Champion Section A Semi Final Qualifier, Supreme Section A Breed Champion and First Reserve Overall Supreme of Show!
Thistledown The Ice King
South Yorkshire - 1st
Notts Derby - 1st
Aintree Championship Show - 1st
Tudor Rose WPCA - 1st
Notts Derby - 1st
Aintree Championship Show - 1st
Tudor Rose WPCA - 1st
Thistledown Aruba
South Yorkshire - 1st
West Yorkshire - 1st
Tudor Rose - 1st
Royal Devon - 1st
Towerlands Silver Medal Show - 1st
West Yorkshire - 1st
Tudor Rose - 1st
Royal Devon - 1st
Towerlands Silver Medal Show - 1st
Pinewell Mary Lou
Hertfordshire County - 1st
Tudor Rose WPCA - 1st
Clwyd WPCA - 1st and Overall Section A Champion
Tudor Rose WPCA - 1st
Clwyd WPCA - 1st and Overall Section A Champion
Pinewell Santiago
Royal Bath and West - 1st
Scottish Horse Show - 1st and Reserve Overall Section A Champion
Royal Lancashire - 1st and Reserve Overall Section A Champion
NPS Summer Championships - 1st
Staffordshire County - 1st and Reserve Overall Section A Champion
Tudor Rose WPCA - 1st
Clwyd WPCA - 1st and Reserve Overall Section A Champion
Worsley Gala - 1st
Scottish Horse Show - 1st and Reserve Overall Section A Champion
Royal Lancashire - 1st and Reserve Overall Section A Champion
NPS Summer Championships - 1st
Staffordshire County - 1st and Reserve Overall Section A Champion
Tudor Rose WPCA - 1st
Clwyd WPCA - 1st and Reserve Overall Section A Champion
Worsley Gala - 1st
Gayan Lili Dlos
Royal Bath and West - 1st
Ynys Mon - 1st
Ynys Mon - 1st
Salstas Miss Blizz
East Midlands WPCS - 1st, Overall Section A Champion and Overall Supreme Champion
Royal Norfolk - 1st and Reserve Overall Section A Champion
Royal Norfolk - 1st and Reserve Overall Section A Champion
Manorlea Maisie May
Hertfordshire County - 1st, Overall Section A Champion, Overall Welsh Supreme Champion and Overall M&M Supreme Champion
Derbyshire Festival - 1st, Overall Section A Champion and NPS Silver Medal Supreme M&M Champion
Scottish Horse Show - 1st, Overall Section A Champion and HOYS Price Family In Hand Supreme Qualifier Champion!
Horse of the Year Show - 8th place in The Price Family Supreme Final
Derbyshire Festival - 1st, Overall Section A Champion and NPS Silver Medal Supreme M&M Champion
Scottish Horse Show - 1st, Overall Section A Champion and HOYS Price Family In Hand Supreme Qualifier Champion!
Horse of the Year Show - 8th place in The Price Family Supreme Final
Thistledown Esteem
Royal Highland - 1st
Aintree Championship Show - 1st and Reserve Overall Section A Champion
Royal Norfolk - 1st
Aintree Championship Show - 1st and Reserve Overall Section A Champion
Royal Norfolk - 1st
Thistledown Jess Ennis
Royal Highland - 1st, Senior M&M Champion and Reserve Overall Supreme M&M Champion
Towerlands Silver Medal Show - 1st, Overall Section A Champion and Supreme Mare Champion
NPS Great British In Hand Championships - 1st and Overall Section A Champion
Towerlands Silver Medal Show - 1st, Overall Section A Champion and Supreme Mare Champion
NPS Great British In Hand Championships - 1st and Overall Section A Champion
Thistledown Flo Jo
Gwynedd WPCA - 1st
Great Yorkshire Show - 1st
Great Yorkshire Show - 1st
Salstas Mazurka
Northern All Welsh - 1st
Salstas Maestro
Great Yorkshire Show - 1st
Severn Valley - 1st and Reserve Section A Champion Foal
Gwynedd Breeders - 1st
Severn Valley - 1st and Reserve Section A Champion Foal
Gwynedd Breeders - 1st
Gartconnel War Lord
Staffordshire County - 1st
NPS Great British In Hand Championships - 1st
NPS Great British In Hand Championships - 1st
Manorlea Maya
Ynys Mon WPCA - Reserve Section A Champion Foal
Popsters Pikachu
Worsley Gala - 1st
Section B's
Moelgarnedd Rhiain
Tudor Rose WPCS - 1st
Northern All Welsh - 1st
Northern All Welsh - 1st
Walseker Roca Roja
Tudor Rose WPCS - 1st, Section B Youngstock Champion and Overall Section B Champion
East Midlands WPCS - 1st, Section B Youngstock Champion and Overall Section B Champion
Royal Cheshire Show - 1st and Section B Youngstock Champion
Royal Devon - 1st, Section B Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
Gwynedd WPCA - 1st, Section B Youngstock Champion and Overall Section B Champion
Ynys Mon - 1st, Section B Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
Royal Norfolk - 1st and Overall Section B Champion
NPS Summer Championships - 1st and Reserve Overall Section B Champion
Towerlands Silver Medal Show - 1st
Worsley Gala - 1st, Reserve Section B Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
NPS Great British In Hand Championships - 1st and Reserve Overall Section B Champion
East Midlands WPCS - 1st, Section B Youngstock Champion and Overall Section B Champion
Royal Cheshire Show - 1st and Section B Youngstock Champion
Royal Devon - 1st, Section B Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
Gwynedd WPCA - 1st, Section B Youngstock Champion and Overall Section B Champion
Ynys Mon - 1st, Section B Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
Royal Norfolk - 1st and Overall Section B Champion
NPS Summer Championships - 1st and Reserve Overall Section B Champion
Towerlands Silver Medal Show - 1st
Worsley Gala - 1st, Reserve Section B Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
NPS Great British In Hand Championships - 1st and Reserve Overall Section B Champion
Paddock Chelsea Girl
West Yorkshire - 1st, Section B Youngstock Champion and Overall Section B Champion
Notts Derby - 1st, Section B Youngstock Champion, Overall Section B Champion, Supreme Youngstock Champion and Overall Supreme Champion
Royal Cheshire Show - 1st
Aintree Championship Show - 1st and Reserve Overall Section B Champion
Towerlands Silver Medal Show - 1st
Staffordshire County - 1st and Reserve Overall Section B Champion
Worsley Gala - 1st, Section B Youngstock Champion, Overall Section B Champion and Reserve Overall Youngstock Supreme
Notts Derby - 1st, Section B Youngstock Champion, Overall Section B Champion, Supreme Youngstock Champion and Overall Supreme Champion
Royal Cheshire Show - 1st
Aintree Championship Show - 1st and Reserve Overall Section B Champion
Towerlands Silver Medal Show - 1st
Staffordshire County - 1st and Reserve Overall Section B Champion
Worsley Gala - 1st, Section B Youngstock Champion, Overall Section B Champion and Reserve Overall Youngstock Supreme
Thistledown Arctic Laurel
East Midlands WPCS - 1st
Royal Highland - 1st and Reserve M&M Youngstock Champion
Northern All Welsh - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
Ynys Mon - 1st
Royal Lancashire - 1st
Towerlands Silver Medal Show - 1st, Section B Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
Royal Highland - 1st and Reserve M&M Youngstock Champion
Northern All Welsh - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
Ynys Mon - 1st
Royal Lancashire - 1st
Towerlands Silver Medal Show - 1st, Section B Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
Paddock Rio
Royal Cheshire Show - 1st and Overall Section B Silver Medal Champion
Ynys Mon - 1st, Overall Section B Champion and Reserve Overall Supreme In Hand Champion
Royal Lancashire - 1st and Overall Section B Champion
NPS Summer Championships - 1st, Overall Section B Champion, Supreme M&M Stallion Champion and Reserve Overall Supreme M&M Champion
Towerlands Silver Medal Show - 1st and Overall Section B Champion
NPS Great British In Hand Championships - 1st, Overall Section B Champion, Supreme Section B Breed Champion and Overall Supreme of Show!
Ynys Mon - 1st, Overall Section B Champion and Reserve Overall Supreme In Hand Champion
Royal Lancashire - 1st and Overall Section B Champion
NPS Summer Championships - 1st, Overall Section B Champion, Supreme M&M Stallion Champion and Reserve Overall Supreme M&M Champion
Towerlands Silver Medal Show - 1st and Overall Section B Champion
NPS Great British In Hand Championships - 1st, Overall Section B Champion, Supreme Section B Breed Champion and Overall Supreme of Show!
Thistledown Kingsman
Scottish Horse Show - 1st
Staffordshire County - 1st
Severn Valley - 1st
Staffordshire County - 1st
Severn Valley - 1st
Byhurst Magic's Spirit
Brecon and Borders Foal Show - 1st and Reserve Section B Foal Champion
Ynys Mon WPCA - 1st, Section B Foal Champion and Reserve Supreme Champion Foal
Gwynedd Breeders - 1st and Reserve Overall Section B Champion
Ynys Mon WPCA - 1st, Section B Foal Champion and Reserve Supreme Champion Foal
Gwynedd Breeders - 1st and Reserve Overall Section B Champion
Moelgarnedd Aran Benllyn
Severn Valley - 1st, Section B Foal Champion and Supreme Foal Champion
Worsely Gala - 1st and Bronze Medal winning Reserve Section B Champion
Royal Welsh Winter Fair - 1st
Worsely Gala - 1st and Bronze Medal winning Reserve Section B Champion
Royal Welsh Winter Fair - 1st
Walseker Montana
Tudor Rose WPCA - 1st, Overall Section B Champion and Supreme of Show
Clwyd WPCA - 1st, Overall Section B Champion and Supreme of Show
Worsley Gala - 1st and Overall Section B Champion
Clwyd WPCA - 1st, Overall Section B Champion and Supreme of Show
Worsley Gala - 1st and Overall Section B Champion
Bannut Sebastian
Tudor Rose WPCA - 1st and Supreme Gelding Champion
Worsley Gala - 1st and Reserve Supreme Gelding Champion
Worsley Gala - 1st and Reserve Supreme Gelding Champion
Show Results 2020
Thistledown Aruba
South Yorkshire Welsh Silver Medal Show - 1st
Manorlea Macey
South Yorkshire Welsh Silver Medal Show - 1st and reserve Youngstock Champion
Bucks Spectacular - 1st, Youngstock Champion and Reserve Overall Section A
Bucks Spectacular - 1st, Youngstock Champion and Reserve Overall Section A
South Yorkshire Foal and Youngstock show - 1st
Thistledown Blue Diamond
South Yorkshire Welsh Silver Medal Show - 1st
Salstas Mazurka
East Midlands WPCS - 1st and Section A Foal Champion
Pinewell Harrison
East Midlands WPCS - 1st
Pinewell Santiago
East Midlands WPCS - 1st and Reserve Section A Youngstock Champion
Walseker Roca Roja
South Yorkshire Welsh Bronze Medal Show - 1st, Youngstock Champion and reserve Section B
South Yorkshire Foal and Youngstock show - 1st and Reserve Section B Champion
East Midlands WPCS - 1st, Youngstock Champion, Section B Champion and Welsh Supreme Champion
East Midlands WPCS - 1st, Youngstock Champion, Section B Champion and Welsh Supreme Champion
Moelgarnedd Romeo
South Yorkshire Welsh Bronze Medal Show - 1st
Kulltorps Lavendel
South Yorkshire Welsh Bronze Medal Show - 1st, Section B Champion and Reserve Supreme of Show
Heniarth Derring-Do
Bucks Spectacular - 1st and Reserve Youngstock Champion
South Yorkshire Foal and Youngstock show - 1st, Section B Champion, 3year old Champion of all sections and Overall Supreme Champion
East Midlands WPCS - 1st, Reserve Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
South Yorkshire Foal and Youngstock show - 1st, Section B Champion, 3year old Champion of all sections and Overall Supreme Champion
East Midlands WPCS - 1st, Reserve Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
Showing Results 2019...
Section B's
Thistledown Glamour Model
Towerlands Silver Medal Show - 1st
NPS Area 27 - 1st
Northleach - 1st
Laithehill Polonaise
Towerlands Silver Medal Show - 1st
Severn Valley Bronze Medal Spring Show - 1st and Reserve Section B Champion
Clwyd Spring Show - 1st
Lampeter Stallion Show - 1st
NPS Area 27 - 1st and Reserve Section B Champion
Warrington Show - 1st
South Yorkshire WPCA- 1st, Section B Youngstock Champion and Overall Section B Champion
Northleach - 1st, Section B Youngstock Champion, Reserve Section B Champion and Reserve Supreme Youngstock Champion
Oswestry Show -1st
Merionydd County Show - 1st
NPS Area 27 - 1st and Reserve Section B Champion
Warrington Show - 1st
South Yorkshire WPCA- 1st, Section B Youngstock Champion and Overall Section B Champion
Northleach - 1st, Section B Youngstock Champion, Reserve Section B Champion and Reserve Supreme Youngstock Champion
Oswestry Show -1st
Merionydd County Show - 1st
Walseker Colorado
Towerlands Silver Medal Show - 1st, Youngstock Champion, Reserve Supreme Youngstock
Clwyd Spring Show - 1st, Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
North Western Spring Show - 1st, Section B Champion and Supreme of Show
Glanusk - 1st and Colt Champion
Royal Devon County - 1st
Derbyshire Festival - 1st, Overall Section B Champion and NPS Kilmannan Silver Medal Champion
The Royal Highland Show - 1st, Silver Medal winning Section B Champion, Overall Supreme M&M Champion and Cuddy Qualifier winner!!
Great Yorkshire Show - 1st
Moelgarnedd Romeo
Severn Valley Bronze Spring Show -1st
Clwyd Spring Show - 1st
Lampeter Stallion Show - 1st
Severn Valley Bronze Spring Show -1st
Clwyd Spring Show - 1st
Lampeter Stallion Show - 1st
Worseley Gala Show - 1st
Newark and Notts County Show - 1st
South Yorkshire WPCA - 1st
NCPA Maelor and Shropshire - 1st
Oswestry Show - 1st and Section B Champion
Welsh Nationals - 1st
Denbigh and Flint - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
North Western Association - 1st, Reserve Section B Youngstock Champion and Reserve Overall Silver Medal winning Champion
Merionydd County Show - 1st, Section B Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
Kington Show - 1st and Reserve Section B Champion
Newark and Notts County Show - 1st
South Yorkshire WPCA - 1st
NCPA Maelor and Shropshire - 1st
Oswestry Show - 1st and Section B Champion
Welsh Nationals - 1st
Denbigh and Flint - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
North Western Association - 1st, Reserve Section B Youngstock Champion and Reserve Overall Silver Medal winning Champion
Merionydd County Show - 1st, Section B Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
Kington Show - 1st and Reserve Section B Champion
Heniarth Derring-Do
Severn Valley Bronze Spring Show - 1st
Lampeter Stallion Show - 1st, Best 1,2,3 year old colt, Reserve Junior Champion and Reserve Overall Section B Champion
Royal Devon County - 1st and Section B Youngstock Champion
Warrington Show - 1st
NCPA Maelor and Shropshire - 1st, Section B Youngstock Champion, Overall Section B Champion and Overall Welsh Supreme
Denbigh and Flint - 1st, Section B Youngstock Champion, Overall Section B Silver Medal Champion and Reserve Supreme Welsh
Royal Devon County - 1st and Section B Youngstock Champion
Warrington Show - 1st
NCPA Maelor and Shropshire - 1st, Section B Youngstock Champion, Overall Section B Champion and Overall Welsh Supreme
Denbigh and Flint - 1st, Section B Youngstock Champion, Overall Section B Silver Medal Champion and Reserve Supreme Welsh
Paddock Rio
Towerlands Silver Medal Show - Reserve Sec B Champion
Clwyd Spring Show - 1st, Champion Section B and Supreme of Show
Newark and Notts County Show - 1st, Section B Champion, Reserve Supreme M&M and Second Reserve Cuddy Qualifier
Royal Cheshire County - 1st, Silver Medal Section B Champion and Cuddy Qualifier Winner!!
HOYS Cuddy Final - 6th and Highest Placed Welsh Exhibit!
Newark and Notts County Show - 1st, Section B Champion, Reserve Supreme M&M and Second Reserve Cuddy Qualifier
Royal Cheshire County - 1st, Silver Medal Section B Champion and Cuddy Qualifier Winner!!
HOYS Cuddy Final - 6th and Highest Placed Welsh Exhibit!
Eyarth Isaac
Severn Valley Bronze Medal Spring Show - 1st and Bronze medal Section B Champion
Ynys Mon Spring Bronze Medal Show - 1st and Reserve Junior Champion
Lampeter Stallion Show - 1st
Worseley Gala Show - 1st, Reserve Youngstock Champion and Reserve Overall Section B Champion
Nefyn Show - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
Staffordshire County - 1st
Royal Cornwall - 1st
Northleach - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
North Western Association - 1st
Nefyn Show - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
Staffordshire County - 1st
Royal Cornwall - 1st
Northleach - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
North Western Association - 1st
Thistledown Local Hero
Ynys Mon Spring Bronze Medal Show - 1st and Reserve Section B Champion
Lampeter Stallion Show - 1st
Glanusk - 1st
Nefyn Show - 1st, Section B Senior Champion and Reserve Overall Section B Champion
Staffordshire County - 1st and Overall Section B Champion
South Yorkshire WPCA - 1st
Northleach - 1st
Denbigh and Flint - 1st
Glanusk - 1st
Nefyn Show - 1st, Section B Senior Champion and Reserve Overall Section B Champion
Staffordshire County - 1st and Overall Section B Champion
South Yorkshire WPCA - 1st
Northleach - 1st
Denbigh and Flint - 1st
Thistledown Pina Loca
Ynys Mon Spring Bronze Medal Show - 1st
Northleach - 1st
NPS Area 4 - 1st
Northleach - 1st
NPS Area 4 - 1st
Kulltorps Urbra
Ynys Mon Spring Bronze Medal Show - 1st, Section B Youngstock Champion, Overall Section B Champion and Supreme of Show
Glanusk - 1st, Section B Yearling Champion, Reserve Youngstock and Reserve Overall Section B Champion
Royal Cornwall - 1st
Denbigh and Flint - 1st
Glanusk - 1st, Section B Yearling Champion, Reserve Youngstock and Reserve Overall Section B Champion
Royal Cornwall - 1st
Denbigh and Flint - 1st
Thistledown Poppy
Clwyd Spring Show - 1st
Moelgarnedd Manw
Nefyn Show - 1st, Section B Youngstock Champion and Overall Section B Champion
Warrington Show - 1st and Reserve Section B Champion
Warrington Show - 1st and Reserve Section B Champion
Thistledown Goodnight Digger
Nefyn Show - 1st and Reserve Millcroft Gelding Champion
Valentine Bethany
Nefyn Show - 1st and Reserve Senior Section B Champion
Thistledown Georgiana
Royal Cornwall Show - 1st and Silver Medal Section B Champion
The Royal Highland Show - 1st and Reserve Section B Champion
The Great Yorkshire Show - 1st and Overall Section B Champion
Welsh Nationals - 1st,Reserve Overall B Champion and Reserve Brightwells Supreme Champion
Denbigh and Flint Show - 1st
NPS Area 4 - 1st
The Royal Highland Show - 1st and Reserve Section B Champion
The Great Yorkshire Show - 1st and Overall Section B Champion
Welsh Nationals - 1st,Reserve Overall B Champion and Reserve Brightwells Supreme Champion
Denbigh and Flint Show - 1st
NPS Area 4 - 1st
Thistledown Lillie Langtry
Royal Cornwall Show - 1st
Burwarton Show - 1st and Section B Champion
Burwarton Show - 1st and Section B Champion
Thistledown Arctic Daisy
Clwyd WPCS Summer Show - 1st
NCPA Maelor and Shropshire - 1st and Reserve Youngstock Champion
NCPA Maelor and Shropshire - 1st and Reserve Youngstock Champion
Thistledown Arctic Laurel
The Royal Highland Show - 1st
NCPA Maelor and Shropshire - 1st
NPS Summer Championships - 1st
West Yorkshire WPCA - 1st, Youngstock Champion, Reserve Overall Section B Champion and Reserve Supreme Youngstock of Show
Merionydd County - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
Llanfair Caerienion - 1st, Section B Youngstock Champion and Overall Medal winning Section B Champion
NCPA Maelor and Shropshire - 1st
NPS Summer Championships - 1st
West Yorkshire WPCA - 1st, Youngstock Champion, Reserve Overall Section B Champion and Reserve Supreme Youngstock of Show
Merionydd County - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
Llanfair Caerienion - 1st, Section B Youngstock Champion and Overall Medal winning Section B Champion
Monalaw Poppy
South Yorkshire WPCA - 1st
South Yorkshire Youngstock Show - 1st
South Yorkshire Youngstock Show - 1st
Bannut Victor
North Western WPCA - 1st
Llanfair Caereinion - 1st, Reserve Youngstock Champion and Reserve Overall Millcroft Gelding Champion
Kington Show - 1st and Section B Champion
South Yorkshire - 1st and Millcroft Gelding Champion
Llanfair Caereinion - 1st, Reserve Youngstock Champion and Reserve Overall Millcroft Gelding Champion
Kington Show - 1st and Section B Champion
South Yorkshire - 1st and Millcroft Gelding Champion
Tudor Rose Show - 1st and Reserve Champion gelding
Midland WPCA Winter Show - 1st and Supreme Champion Gelding
Telynau Thierry
South Yorkshire - 1st, Champion Section B, Overall 3yr old Champion and Reserve Supreme of Show
Lancs NCPA Bronze Medal Show - 1st and Reserve Section B Champion
North Western Bronze Medal Show - 1st, Section B Champion and Reserve Supreme Champion
Midland WPCA Winter Show - 1st and Reserve Section B Champion
Section A's
Thistledown Copacabana Special
West Yorkshire WPCA - 1st, Section A Youngstock Champion and Overall Section A Champion
Thistledown Usain Bolt
West Yorkshire WPCA - 1st
NPS Area 4 - 1st
Llanfair Caerinion - 1st
NPS Area 4 - 1st
Llanfair Caerinion - 1st
Pinewell Hannah Be
West Yorkshire WPCA - 1st
Kington Show - 1st and Reserve Section A Champion
Kington Show - 1st and Reserve Section A Champion
Sunwillow Xspo
Merionydd County Show - 1st
South Yorkshire - 1st
South Yorkshire - 1st
Midland WPCA Winter Show - 1st
Tudor Rose Show - 1st, Section A Champion and Supreme Champion
Pinewell Mary Lou
South Yorkshire - 1st and Reserve Supreme Yearling
Lancs NCPA Bronze Medal Show - 1st and Section A Champion
Tudor Rose Show - 1st and Reserve Section A Champion
Midland WPCA Winter Show - 1st
Flashly Byzantium
Midland WPCA Winter Show - 1st
South Yorkshire - 1st
Lancs NCPA Bronze Medal Show - 1st
Tudor Rose Show - 1st
Salstas Merzedes
Kington Show - 1st
Tudor Rose Show - 1st
Manorlea Macey
Lancs NCPA Bronze Medal Show - 1st
North Western Bronze Medal Autumn show - 1st and Reserve Section A Champion and foal Champion
Show Results 2018...
Section A's
Sunwillow Yarragon
NCPA Lancs Winter Show - 1st
Gwynedd Breeders Foal Show - 1st and Reserve Yearling Champion
Gwynedd Breeders Foal Show - 1st and Reserve Yearling Champion
Weston Black Velvet
Devon County Show - 1st and Section A Champion
Salstas Mountain Mint
Tudor Rose Spring Medal Show - 1st, Section A Champion and Reserve Supreme Welsh Champion
Staffordshire County - 1st and Section A Champion
Derbyshire Festival - 1st, Section A Champion and Supreme M&M Champion
Oswestry Show - 1st and Reserve Section A Champion
Welsh Nationals Brightwells Final - National Section A Champion
Staffordshire County - 1st and Section A Champion
Derbyshire Festival - 1st, Section A Champion and Supreme M&M Champion
Oswestry Show - 1st and Reserve Section A Champion
Welsh Nationals Brightwells Final - National Section A Champion
Anglesey County Show - 1st and Reserve Champion
Lacy Chanels Dream Catcher
Tudor Rose Spring Medal Show - 1st and Section A Reserve Junior Champion
South of England - 1st
South of England - 1st
Denbigh and Flint Show - 1st, Youngstock Champion and Reserve Section A Champion.
Thistledown Hi-de-hi
Tudor Rose Spring Medal Show - 1st
Llanrwst Agricultural Show - 1st
Cerrigydrudion Show - 1st and Reserve Youngstock Champion
Pinewell Storm
Tudor Rose Spring Medal Show - 1st Section A Youngstock Champion
Best of British - 1st
Llanerchymedd - 1st, Youngstock Champion and Reserve Section A Champion
Best of British - 1st
Llanerchymedd - 1st, Youngstock Champion and Reserve Section A Champion
TSR Show - 1st and Reserve Section A Champion
Pembrokeshire County - 1st
Pembrokeshire County - 1st
Twrog Brenin Aur
Clwyd Spring Bronze Medal Show - 1st and Section A Champion
Midland WPCS Spring Show - 1st
Devon County Show - 1st
Midland Counties - 1st and Reserve Section A Champion
Midland Counties - 1st and Reserve Section A Champion
Great Yorkshire Show - 1st
Royal Welsh Show - 3rd
Eglwys Bach Show - 1st
Meirioneth County Show - 1st and Palomino Champion
Pinewell Tobias
Clwyd Spring Bronze Medal Show - 1st
Ynys Mon Spring Show - 1st, Reserve Youngstock Champion and Reserve Section A Champion
Staffordshire County - 1st
Staffordshire County - 1st
Eglwys Bach Show - 1st
Thistledown Hawaii Five O
Clwyd Spring Bronze Medal Show - 1st and Reserve Youngstock Champion
Notts County Show - 1st, Youngstock Champion and Reserve Section A Champion
Llanrwst Agricultural Show - 1st and Youngstock Champion
Cerrigydrudion Show - 1st and Youngstock Champion
Thistledown Excalibur
Bath and West - 1st
Anglesey County Show - 1st and Reserve Youngstock
Thistledown Songbird
Bath and West - 1st
Best of British - 1st
Best of British - 1st
Cerrigydrudion Show - 1st
Nantdywyll Penaig
Bath and West - 1st and Section A Silver Medal Champion
Royal Highland Show - 1st
Royal Highland Show - 1st
Thistledown Laura Trott
Midland Counties - 1st
Great Yorkshire Show - 1st
Heniarth Shakespeare
Best of British - 1st
NCPA Maelor Gredington Show - 1st
NPS Summer Championship - 1st
NCPA Maelor Gredington Show - 1st
NPS Summer Championship - 1st
Stonedge Silas
Royal Highland Show - 1st
Manorlea Maisie May
South of England - 1st, Section A Champion, Supreme M&M Champion and Reserve Cuddy Qualifier
Derbyshire Festival - 1st
Derbyshire Festival - 1st
Great Yorkshire Show - 1st and Section A Champion
Royal Welsh Show - 3rd
Pembrokeshire County - 1st, Section A Champion, Supreme Welsh Champion
and Cuddy Qualifier!!!!! and Supreme of Show!!
Pembrokeshire County - 1st, Section A Champion, Supreme Welsh Champion
and Cuddy Qualifier!!!!! and Supreme of Show!!
Horse of the Year show - 8th
Thistledown Jess Ennis
Llanerchymedd - 1st
Royal Highland Show - 1st, Section A Champion, M&M Supreme, Reserve Cuddy Qualifier
Royal Highland Show - 1st, Section A Champion, M&M Supreme, Reserve Cuddy Qualifier
TSR Show - 1st and Section A Champion
photo courtesy of Diane Henning
Frongoch Bachgen Bach
Royal Welsh Show - 1st, Gold Medal winning Male Champion and Reserve Overall A Champion
Frongoch Betsan
Royal Welsh Show - 2nd
Lacy Camille
Tudor Rose Bronze Medal Youngstock Show - 1st, Section A Champion and Reserve Supreme Foal
Lacy Jagger
Tudor Rose Bronze Medal Youngstock Show - 1st
Section B's
Moelgarnedd Romeo
NCPA Lancs Winter Show - 1st and Reserve Section B Champion
Gwynedd Breeders Foal Show - 1st, Foal Champion, Overall Section B Champion and Reserve Supreme Foal of Show
Ynys Mon Foal Show - 1st,Section B Foal Champion, Supreme Foal Champion and Overall Supreme of Show
Gwynedd Breeders Foal Show - 1st, Foal Champion, Overall Section B Champion and Reserve Supreme Foal of Show
Ynys Mon Foal Show - 1st,Section B Foal Champion, Supreme Foal Champion and Overall Supreme of Show
Tudor Rose Bronze Medal Youngstock Show - 1st
Moelgarnedd Seth
NCPA Lancs Winter Show - 1st
Midland WPCA Winter Show - 1st, Section B Youngstock Champion, Overall Section B Champion, Supreme Youngstock Champion and Supreme of Show Champion
Midland WPCA Winter Show - 1st, Section B Youngstock Champion, Overall Section B Champion, Supreme Youngstock Champion and Supreme of Show Champion
Tudor Rose Bronze Medal Youngstock Show - 1st, Section B Champion, Overall Youngstock Champion and Supreme of Show
Laithehill Polonaise
Welsh National Foal Show - 1st
NCPA Lancs Winter Show - 1st and Section B Champion
Midland WPCA Winter show - 1st
Thistledown Goodnight Sweetheart
Tudor Rose Spring Medal Show - 1st, Youngstock Champion and Reserve Champion Section B
Devon County Show - 1st
Thistledown Patty-Cake
Tudor Rose Spring Medal Show - 1st
Ynys Mon Spring Show - 1st and Reserve Section B Youngstock
Notts County Show - 1st
Llanerchymedd - 1st
Llanerchymedd - 1st
Royal Welsh Show - 10th
NPS Championship - 1st, Reserve B Champion
NPS Championship - 1st, Reserve B Champion
Llanrwst Agricultural Show - 1st and Reserve Youngstock Champion
Monalaw Manon
North Western Youngstock Show - 1st and Reserve Section B Champion
Clwyd Spring Bronze Medal Show - 1st and Reserve Youngstock Champion
Llanerchymedd - 1st, Youngstock Champion and Section B Champion
Llanerchymedd - 1st, Youngstock Champion and Section B Champion
Maelor NCPA Gredington - 1st
Royal Welsh Show - 6th
Denbigh and Flint Show - 1st and Reserve Youngstock Champion
North Western Silver Medal Show - 1st
Byley Amos
North Western Youngstock Show - 1st
Tudor Rose Spring Medal Show - 1st
Midland WPCS Spring Show - 1st, Section B Youngstock and Reserve Supreme Youngstock Champion
Ynys Mon Spring Show - 1st, Section B Youngstock Champion and Reserve Section B Champion
Notts County Show - 1st
Royal Welsh Show - 10th
Eglwys Bach show - 1st
North Western Silver Medal Show - 1st
Walseker Colorado
Towerlands Silver Medal Show- 1st and Section B Youngstock Champion and second reserve Overall Champion
North Western Youngstock Show - 1st
Clwyd Spring Bronze Medal Show - 1st, Youngstock Champion and Section B Champion
Lampeter Silver Medal Show - 1st, Best Section B 1, 2 and 3 year old Colt, Section B Youngstock Champion and Reserve overall Section B Champion
Glanusk Stallion Show - 1st and Best Section B Colt
Cheshire County - 1st
Royal Highland Show - 1st
Cheshire County - 1st
Royal Highland Show - 1st
TSR Show - 1st and Reserve Section B
Royal Welsh Show - 1st, Reserve Youngstock and Reserve Male Champion
Welsh Nationals - 1st and Reserve Youngstock Champion
Welsh Nationals - 1st and Reserve Youngstock Champion
Anglesey County Show - 1st, Youngstock Champion and reserve Section B Champion
North Western Silver Medal Show - 1st, Youngstock Champion, Section B Champion, Supreme Youngstock Champion and Overall Supreme Champion
Pillheath Saffron
Towerlands Silver Medal Show - 1st
Severn Valley Spring Show - 1st and Reserve Section B Champion
Midland WPCS Spring Show - 1st
Clwyd WPCA Silver Medal Show - 1st
Clwyd WPCA Silver Medal Show - 1st
Cerrigydrudion Show - 1st
Moelgarnedd Ria
Towerlands Silver Medal Show - 1st
Severn Valley Spring Show - 1st
North Western Youngstock Show - 1st and Section B Champion
Clwyd Spring Bronze Medal Show - 1st
South of England - 1st
Clwyd WPCA Silver Medal Show - 1st
South of England - 1st
Clwyd WPCA Silver Medal Show - 1st
Maelor NCPA Gredington Show - 1st, Youngstock and Section B Champion
Royal Welsh Show - 6th
Meirioneth County Show - 1st
North Western Silver Medal Show - 1st and Reserve Youngstock Champion
Thistledown Franklin
Towerlands Silver Medal Show - 1st
Clwyd Spring Bronze Medal Show - 1st
Maelor NCPA Gredington - 1st and Reserve Youngstock Champion
Moelgarnedd Stadros
Lampeter Silver Medal Show - 1st and Section B Champion
Midland Counties - 1st, Section B Champion and Supreme Welsh Champion
South of England - 1st and Section B Champion
Cheshire County - 1st and Section B Champion
NPS Summer Championship - 1st and Section B Champion
Midland Counties - 1st, Section B Champion and Supreme Welsh Champion
South of England - 1st and Section B Champion
Cheshire County - 1st and Section B Champion
NPS Summer Championship - 1st and Section B Champion
Thistledown Cadog
Photo courtesy of Ann Fisher
Midland Counties - 1st and Reserve Section B Champion
Clwyd WPCA Silver Medal Show - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
Clwyd WPCA Silver Medal Show - 1st and Reserve Section B Youngstock Champion
Royal Welsh Show - 4th
NPS Summer Championship - 1st
Oswestry Show - 1st and Section B Champion
NPS Summer Championship - 1st
Oswestry Show - 1st and Section B Champion
Paddock Rio
Meirioneth County Silver Medal Show - 1st and Section B Champion
Hunter and Hack Show - 1st and Section B Champion
Show Results 2017...
Section A's
Salstas Maddoc
Ynys Mon Spring Medal Show - 1st
Stafford County - 1st and Reserve Section A Champion
Derbyshire Festival - 1st
Anglesey Show - 1st
Kington Show - 1st and Youngstock Champion
Stafford County - 1st and Reserve Section A Champion
Derbyshire Festival - 1st
Anglesey Show - 1st
Kington Show - 1st and Youngstock Champion
Sunwillow Xspo
Ynys Mon Spring Medal Show - 1st and Reserve Champion
Notts County Show - 1st and Youngstock Champion
Best of British - 1st
Gwynedd Breeders Silver Medal Show - 1st
Scottish Horse Show - 1st
Anglesey - 1st
Notts County Show - 1st and Youngstock Champion
Best of British - 1st
Gwynedd Breeders Silver Medal Show - 1st
Scottish Horse Show - 1st
Anglesey - 1st
Lacy Chanel Dreamcatcher
Tudor Rose Show - 1st
Shropshire County Show - 1st and Reserve Section A Youngstock Champion
Shropshire County Show - 1st and Reserve Section A Youngstock Champion
Gwynedd Bronze Medal Youngstock Show - 1st, Section A Champion and Supreme of Show
Thistledown The Special One
Photo courtesy of Peter Fielding
Tudor Rose Show - 1st
Nefyn Bronze medal Show - 1st and Section A youngstock Champion
Shropshire County Show - 1st
Tudor Rose Summer Show - 1st
Cerrigydrudion Show - 1st and Reserve Youngstock champion
Nefyn Bronze medal Show - 1st and Section A youngstock Champion
Shropshire County Show - 1st
Tudor Rose Summer Show - 1st
Cerrigydrudion Show - 1st and Reserve Youngstock champion
Pinewell Storm
Tudor Rose Show - 1st, Youngstock Champion, Section. A Champion and Reserve Supreme
Midlands WPCS show - 1st
Best of British - 1st and Reserve Section A Champion
Scottish Horse Show - 1st
NPS Summer Championships - 1st
Anglesey - 1st and Section A Youngstock Champion
Midlands WPCS show - 1st
Best of British - 1st and Reserve Section A Champion
Scottish Horse Show - 1st
NPS Summer Championships - 1st
Anglesey - 1st and Section A Youngstock Champion
Thistledown Hijack
North Western Spring Show - 1st, Section. A Champion and Supreme of Show
Devon County Show - 1st
Clwyd Silver Medal Show - 1st
Welsh Nationals - 1st
Pembrokeshire County - 1st and Reserve Section A Youngstock Champion
Devon County Show - 1st
Clwyd Silver Medal Show - 1st
Welsh Nationals - 1st
Pembrokeshire County - 1st and Reserve Section A Youngstock Champion
Amilas Marinera
Midlands WPCS show - 1st, Youngstock Champion and Section A Champion
Devon County Show - 1st
Shropshire County Show - 1st and Section A Youngstock Champion
South of England - 1st
NCPA Maelor - 1st
NPS Summer Championships - 1st and Reserve Section A Champion
Anglesey Show - 1st
Devon County Show - 1st
Shropshire County Show - 1st and Section A Youngstock Champion
South of England - 1st
NCPA Maelor - 1st
NPS Summer Championships - 1st and Reserve Section A Champion
Anglesey Show - 1st
Lacy Paige
Nefyn Bronze Medal Show - 1st
TSR Summer Show - 1st and Reserve Section A Champion
TSR Summer Show - 1st and Reserve Section A Champion
Salstas Mountain Mint
Nefyn Bronze Medal Show - 1st, Section A Champion, Welsh Supreme and Reserve Supreme of Show
Warrington Show - 1st, Section A Champion and Welsh Supreme
Derbyshire Festival - 1st and Section A Champion
Oswestry Show - 1st
Welsh Nationals - 1st, Silver Medal Champion and Supreme Welsh Champion
Anglesey Show - 1st
Kington Show - 1st and Section A Champion
Warrington Show - 1st, Section A Champion and Welsh Supreme
Derbyshire Festival - 1st and Section A Champion
Oswestry Show - 1st
Welsh Nationals - 1st, Silver Medal Champion and Supreme Welsh Champion
Anglesey Show - 1st
Kington Show - 1st and Section A Champion
Thistledown Porche
Shropshire County Show - 1st and Section A Champion
Pembrokshire County - 1st
Pembrokshire County - 1st
Stonedge Sweet Pea
Warrington Show - 1st
Cheshire County - 1st
Gwynedd Breeders Silver Medal Show - 1st and Reserve Champion
Royal Welsh Show - 10th
Royal Lancashire - 1st, Section A Champion and Reserve Supreme of Show
Cheshire County - 1st
Gwynedd Breeders Silver Medal Show - 1st and Reserve Champion
Royal Welsh Show - 10th
Royal Lancashire - 1st, Section A Champion and Reserve Supreme of Show
Fouroaks Coco Chanel
South of England - 1st, Section A Champion and Supreme M&M Champion
Great Yorkshire - 1st and Section A Champion
NPS Summer Championships - 1st, Section A Champion, Supreme Broodmare Champion and Supreme M&M Champion
Pembrokeshire County - 1st, Silver Medal Section A Champion and Cuddy Qualifier Winner and Supreme Overall Champion of Show!
Great Yorkshire - 1st and Section A Champion
NPS Summer Championships - 1st, Section A Champion, Supreme Broodmare Champion and Supreme M&M Champion
Pembrokeshire County - 1st, Silver Medal Section A Champion and Cuddy Qualifier Winner and Supreme Overall Champion of Show!
Thistledown Hawaii Five-O
South of England - 1st and Reserve Section A Champion
Northleach - 1st
NCPA Maelor - 1st, Youngstock Champion and Reserve Section A Champion
Cerrigydrudion Show - 1st
Kington Show - 1st
Anglesey Winter Fair - 1st and Section A Champion, Welsh Supreme and Supreme of Show
Manorlea Maisie May
Royal Cornwall - 1st, Silver Medal Section A Champion and First Reserve Cuddy Champion
Scottish Horse Show - 1st, Section A Champion and Cuddy Inhand Champion!
Horse of the Year Show - 7th, Highest placed Welsh!
Scottish Horse Show - 1st, Section A Champion and Cuddy Inhand Champion!
Horse of the Year Show - 7th, Highest placed Welsh!
Thistledown Copacobana
Derbyshire Festival - 1st
Fouroaks Charisma
Tudor Rose Summer Show - 1st, Section A Champion, Supreme Broodmare and Reserve Supreme of Show
TSR Summer Show - 1st, Section A Champion, Supreme M&M Champion and Reserve Cuddy Qualifier
Royal Welsh Show - 4th
Worseley Gala - 1st and Reserve Senior Section A Champion
North Western - 1st and Reserve Section A Champion
TSR Summer Show - 1st, Section A Champion, Supreme M&M Champion and Reserve Cuddy Qualifier
Royal Welsh Show - 4th
Worseley Gala - 1st and Reserve Senior Section A Champion
North Western - 1st and Reserve Section A Champion
Photo courtesy of Peter Fielding
Winneydene Cati
Lancs NCPA Bronze Medal Show - 1st and Reserve Section A Champion
Best of British Show - 1st
Tyncreigiau Calon Hapus
Lancs NCPA Bronze Medal Show - 1st
Manorlea Maggie May
Anglesey Winter Fair Show - 1st
Section B's
Monalaw Manon
Clwyd Spring Show - 1st and Reserve Youngstock Champion
Devon County Show - 1st and Youngstock Champion
Clwyd Silver Medal Show - 1st
Gwynedd Breeders Silver Medal Show - 1st
Royal Welsh Show - 5th
Merionydd - 1st
Thistledown Dire Straits
Clwyd Spring Show - 1st and Section B Champion
Shropshire County Show - 1st and Section B Champion
Warrington Show - 1st and Section B Champion
Stafford CountyShow - 1st and Section B Champion
Clwyd Silver Medal Show - 1st and Silver Medal winning Reserve Section B Champion
TSR Summer Show - 1st and Section B Champion
Scottish Horse Show - 1st and Section B Champion
Royal Lancashire - 1st
North Western - 1st
Shropshire County Show - 1st and Section B Champion
Warrington Show - 1st and Section B Champion
Stafford CountyShow - 1st and Section B Champion
Clwyd Silver Medal Show - 1st and Silver Medal winning Reserve Section B Champion
TSR Summer Show - 1st and Section B Champion
Scottish Horse Show - 1st and Section B Champion
Royal Lancashire - 1st
North Western - 1st
Walseker Colorado
Tudor Rose Show - 1st, Reserve Section. B Youngstock Champion and Reserve Section. B overall Champion
Lampeter Stallion Show - 1st and Best Yearling
Best of British - 1st and Reserve Section B Champion
South of England - 1st and Reserve Section B Champion
Derbyshire Festival - 1st
Lincoln County - 1st
Scottish Horse Show - 1st
Royal Welsh Show - 1st
Worseley Gala - 1st, Youngstock Champion, Silver Medal Winning Section B Champion and Reserve Supreme Youngstock
Welsh Nationals - 1st and Reserve Youngstock Champion
North Western - 1st, Section B Youngstock Champion, Section B Champion, Overall Supreme Youngstock Champion and Supreme Champion of Show
Lampeter Stallion Show - 1st and Best Yearling
Best of British - 1st and Reserve Section B Champion
South of England - 1st and Reserve Section B Champion
Derbyshire Festival - 1st
Lincoln County - 1st
Scottish Horse Show - 1st
Royal Welsh Show - 1st
Worseley Gala - 1st, Youngstock Champion, Silver Medal Winning Section B Champion and Reserve Supreme Youngstock
Welsh Nationals - 1st and Reserve Youngstock Champion
North Western - 1st, Section B Youngstock Champion, Section B Champion, Overall Supreme Youngstock Champion and Supreme Champion of Show
Paddock Rio
Lampeter Stallion Show - 1st and Section B Champion
South of England - 1st and Section B Champion
Cheshire County - 1st, Section B Champion and Inhand Cuddy Qualifier Winner!
Royal Welsh Show - 1st, Gold Medal winning Male Champion, 2nd Reserve Overall Champion and Sire Ratings Winner!
Horse of the Year Show - 9th
South of England - 1st and Section B Champion
Cheshire County - 1st, Section B Champion and Inhand Cuddy Qualifier Winner!
Royal Welsh Show - 1st, Gold Medal winning Male Champion, 2nd Reserve Overall Champion and Sire Ratings Winner!
Horse of the Year Show - 9th
Thistledown Jazzman
Clwyd Spring Show - 1st
North Western Spring Show - 1st
Stafford County Show - 1st
Great Yorkshire Show - 1st
Royal Lancashire - 1st
North Western Spring Show - 1st
Stafford County Show - 1st
Great Yorkshire Show - 1st
Royal Lancashire - 1st
Moelgarnedd Seth
Nefyn Bronze Medal Show - 1st, Reserve Section B Youngstock Champion and Reserve Section B Champion
Notts County Show - 1st and Reserve Youngstock Champion
Warrington Show - 1st
Clwyd Silver Medal Show - 1st
NCPA Maelor - 1st, Youngstock Champion and Reserve Section B Champion
Denbigh and Flint County Show - 1st and Youngstock Champion
Merionydd - 1st, Youngstock Champion, Silver Medal winning Section B Champion and Supreme Welsh Champion
Notts County Show - 1st and Reserve Youngstock Champion
Warrington Show - 1st
Clwyd Silver Medal Show - 1st
NCPA Maelor - 1st, Youngstock Champion and Reserve Section B Champion
Denbigh and Flint County Show - 1st and Youngstock Champion
Merionydd - 1st, Youngstock Champion, Silver Medal winning Section B Champion and Supreme Welsh Champion
Laithehill Wild Wizard
Nefyn Bronze Medal Show - 1st, Section B Youngstock Champion, Section B Champion and Reserve Welsh Supreme
Clwyd Silver Medal Show - 1st
Northleach - 1st, Youngstock Champion and Silver Medal winning Section B Champion
TSR Summer Show - 1st and Reserve Section B Champion
Royal Welsh Show - 1st
Anglesey Show - 1st and Youngstock Champion
Merionydd - 1st
Clwyd Silver Medal Show - 1st
Northleach - 1st, Youngstock Champion and Silver Medal winning Section B Champion
TSR Summer Show - 1st and Reserve Section B Champion
Royal Welsh Show - 1st
Anglesey Show - 1st and Youngstock Champion
Merionydd - 1st
Stoak Twilight
Shropshire County Show - 1st and Section B Reserve Champion
Penucha Gina
Anglesey County Show - 1st
Denbigh and Flint Show - 1st
North Western - 1st
Cerrigydrudion Show - 1st
Denbigh and Flint Show - 1st
North Western - 1st
Cerrigydrudion Show - 1st
Bannut Playful Charm
Anglesey County Show - 1st
Cerrigydrudion Show - 1st
Kington Show - 1st, Youngstock Champion and Section B Champion
Cerrigydrudion Show - 1st
Kington Show - 1st, Youngstock Champion and Section B Champion
Cadlanvalley Golden Jubilation
Welsh National Foal Show - 1st, Section B Foal Champion and Supreme of Show
Lancs NCPA Bronze Medal Show - Section B Champion and Supreme Mountain & MoorlandYoungstock Champion
Lancs NCPA Bronze Medal Show - Section B Champion and Supreme Mountain & MoorlandYoungstock Champion
Anglesey Winter Fair Show - 1st and Section B Champion
Best of British Show - 1st and Reserve Section B Champion
Show Results 2016...
Section A's
Thistledown El Toro
Ynys Mon Spring Show - 1st, Section A Champion and Supreme Inhand Champion
Nefyn Show - 1st, Senior Section A Champion and Overall Section A Champion
Best of British - 1st, Section A Champion
Three Counties - 1st
Royal Highland - 1st
Royal Kent - 1st and Section A Champion
NPS Championships - 1st and Reserve Section A Champion
Merionydd County - 1st
Cerrigydrudion Show - 1st and Section A Champion
Thistledown Flying Scotsman
Ynys Mon Spring Show - 1st
Midland WPCS Show - 1st
Best of British - 1st
Midland WPCS Show - 1st
Best of British - 1st
Pinewell Jeronimo
West Yorkshire WPCS Spring Show - 1st and Reserve Section A Champion
NPS Area 27 Spring Show - 1st and Reserve Section A Champion
Nefyn Show - 1st
Lancashire WPCS Silver Medal Show - 1st
Denbigh and Flint County - 1st
NPS Area 27 Spring Show - 1st and Reserve Section A Champion
Nefyn Show - 1st
Lancashire WPCS Silver Medal Show - 1st
Denbigh and Flint County - 1st
Salstas Mountain Mint
NPS Area 27 Spring Show - 1st, Section A Champion, Supreme Inhand Champion
Nottingham County - 1st and Reserve Section A Champion
Staffordshire County -1st
Northern All Welsh - 1st and Silver Medal Winning Section A Champion
Royal Norfolk - 1st, Section A Champion and Supreme Welsh Champion
Northleach - 1st, Section A Champion and Supreme Welsh Champion
Great Yorkshire Show - 1st and Reserve Section A Champion
Welsh Nationals - 4th in Brightwells Championship
North Western Association Silver Medal Show - 1st, Section A Champion and Reserve Supreme of Show
Nottingham County - 1st and Reserve Section A Champion
Staffordshire County -1st
Northern All Welsh - 1st and Silver Medal Winning Section A Champion
Royal Norfolk - 1st, Section A Champion and Supreme Welsh Champion
Northleach - 1st, Section A Champion and Supreme Welsh Champion
Great Yorkshire Show - 1st and Reserve Section A Champion
Welsh Nationals - 4th in Brightwells Championship
North Western Association Silver Medal Show - 1st, Section A Champion and Reserve Supreme of Show
Boothsdale Starburst
North Western Association Youngstock Show - 1st
Severn Valley - 1st, Reserve Youngstock Champion and Overall Welsh 2 and 3yr old Champion
Royal Welsh - 7th
Severn Valley - 1st, Reserve Youngstock Champion and Overall Welsh 2 and 3yr old Champion
Royal Welsh - 7th
Manorlea Magic May
Ynys Mon Spring Show - 1st
Best of British - 1st and Reserve Section A Champion
Royal Norfolk - 1st
Best of British - 1st and Reserve Section A Champion
Royal Norfolk - 1st
Salstas Madoc
Midland WPCS - 1st
Worseley Gala Medal show - 1st
Anglesey County - 1st
Lancs WPC Foal and Youngstock show - 1st
Best of British - 1st
Thistledown Lillibet
Nefyn Show - 1st, Youngstock Section A Champion, Reserve Section A Champion and Bronze Medal Winner
NPS Championships - 1st
Cerrigydrudion Show - 1st and Section A Youngstock Champion
NPS Championships - 1st
Cerrigydrudion Show - 1st and Section A Youngstock Champion
Thistledown Xandie
Warrington - 1st, Section A Champion and Reserve Supreme Welsh
Northern All Welsh - 1st, Youngstock Section A Champion and Reserve Supreme Youngstock Champion
Royal Lancashire Show -1st and Reserve Section A Champion
Northern All Welsh - 1st, Youngstock Section A Champion and Reserve Supreme Youngstock Champion
Royal Lancashire Show -1st and Reserve Section A Champion
Fouroaks Coco Chanel
Nottingham County - 1st
Derbyshire Festival - 1st, Section A Champion, NPS Supreme M&M Champion and Cuddy Winner!
Horse of the Year Show - 7th, Cuddy Supreme
Championship
Derbyshire Festival - 1st, Section A Champion, NPS Supreme M&M Champion and Cuddy Winner!
Horse of the Year Show - 7th, Cuddy Supreme
Championship
Pinewell Storm
Staffordshire County - 1st
Northern All Welsh - 1st
Northleach - 1st and Reserve Youngstock Champion
Great Yorkshire Show - 1st
Worseley Gala Medal Show - 1st, Youngstock Champion and Supreme Welsh Youngstock Champion
Royal Lancashire Show - 1st and Section A Champion
North Western Association - 1st
Rhyd-y-felin Silvana Dream
Staffordshire County - 1st and Reserve Section A Champion
TSR Summer Show - 1st
Lancashire Silver Medal Show -1st
TSR Summer Show - 1st
Lancashire Silver Medal Show -1st
Frongoch Barclay
Severn Valley - 1st
Royal Welsh - 1st
Royal Welsh - 1st
Fouroaks Glissen
Northleach - 1st
Lancashire Silver Medal Show - 1st and Silver Medal Champion Section A
Merionydd County - 1st
Lancashire Silver Medal Show - 1st and Silver Medal Champion Section A
Merionydd County - 1st
Thistledown Special Moment
Kent County - 1st
Weston Black Velvet
TSR Show - Reserve Section. A Champion and M&M Champion
NPS Championships - 1st, Section A Champion and Champion M&M Broodmare
Welsh Nationals - Brightwells Supreme Section A Champion!
Llanrwst - 1st, Section A Champion and Reserve Supreme of Show
NPS Championships - 1st, Section A Champion and Champion M&M Broodmare
Welsh Nationals - Brightwells Supreme Section A Champion!
Llanrwst - 1st, Section A Champion and Reserve Supreme of Show
Frongoch Betsan
Royal Welsh - 3rd
Minsterley - 1st, Section A Champion, Supreme Welsh and Supreme of the Show
Minsterley - 1st, Section A Champion, Supreme Welsh and Supreme of the Show
Arad William
Royal Welsh - 4th
Stonedge Silas
Tudor Rose - 1st, Section A Youngstock Champion and Reserve Section A Champion
Lancs WPC Foal and Youngstock show - 1st
Anglesey Winter Fair - 1st
Lancs WPC Foal and Youngstock show - 1st
Anglesey Winter Fair - 1st
Rhyd y Felin Silk Picalo
Lancs WPC Foal and Youngstock show - 1st
Anglesey Winter Fair - 1st and Section A Champion
NCPA Maelor - 1st and Supreme Welsh Youngstock Champion
Rhosbrenin Calon Onest
Anglesey Winter Fair - 1st
Best of British - 1st, Reserve Section A Champion and Reserve Supreme Foal
Best of British - 1st, Reserve Section A Champion and Reserve Supreme Foal
Lacy Chanel's Dream Catcher
Best of British - 1st
Section B's
Moelgarnedd Stadros
Ynys Mon Spring Show - 1st and Reserve Section B Champion
Glanusk Stallion Show - 1st and Silver Medal Section B Champion
Nottingham County - 1st, Section B Champion and Supreme M&M Champion
Northern All Welsh - 1st, Silver Medal Section B Champion and Supreme Welsh Champion
Three Counties - 1st and Reserve Section B Champion
Cheshire County - 1st, Section.B Champion and Cuddy Winner!
Horse of the Year Show - 1st and Cuddy
Supreme Champion!!!
Glanusk Stallion Show - 1st and Silver Medal Section B Champion
Nottingham County - 1st, Section B Champion and Supreme M&M Champion
Northern All Welsh - 1st, Silver Medal Section B Champion and Supreme Welsh Champion
Three Counties - 1st and Reserve Section B Champion
Cheshire County - 1st, Section.B Champion and Cuddy Winner!
Horse of the Year Show - 1st and Cuddy
Supreme Champion!!!
Thistledown Sheer Magic
West Yorkshire WPCS Spring Show - 1st
NPS Area 27 Spring Show - 1st and Section B Champion
Nefyn Show - 1st, Youngstock Section B Champion and Reserve Section B Champion
Anglesey County Show - 1st and Reserve Section B Champion
Moelgarnedd Mimosa
Midlands WPCS Show - 1st and Section B Youngstock Champion
Warrington - 1st and Section B Champion
Severn Valley - 1st, Youngstock Champion and Section B Champion
Three Counties - 1st
Royal Welsh - 6th
Welsh Nationals - 4th in Brightwells Championship and Reserve Youngstock Champion
Merionydd County - 1st, Reserve Section B Youngstock Champion and Reserve Section B Champion
Warrington - 1st and Section B Champion
Severn Valley - 1st, Youngstock Champion and Section B Champion
Three Counties - 1st
Royal Welsh - 6th
Welsh Nationals - 4th in Brightwells Championship and Reserve Youngstock Champion
Merionydd County - 1st, Reserve Section B Youngstock Champion and Reserve Section B Champion
Paddock Rio
Midlands WPCS Show - 1st and Section B Champion
South of England - 1st, Section B Champion and Reserve Cuddy Qualifier
Clwyd Summer Show - 1st and Silver Medal Section B Champion
Royal Norfolk - 1st, Section B Champion, NPS Supreme M&M Champion and Cuddy Winner!
Horse of the Year Show - 5th, Cuddy Supreme
championship
South of England - 1st, Section B Champion and Reserve Cuddy Qualifier
Clwyd Summer Show - 1st and Silver Medal Section B Champion
Royal Norfolk - 1st, Section B Champion, NPS Supreme M&M Champion and Cuddy Winner!
Horse of the Year Show - 5th, Cuddy Supreme
championship
Laithehill Wild Wizard
Best of British - 1st
Clwyd Summer Show - 1st and Section B Youngstock Champion
Worseley Gala Medal Show - 1st, Reserve Yougstock Champion and 2nd Reserve Champion
Oswestry Show - 1st, Reserve Section B Youngstock Champion and Reserve Section B Champion
Flint and Denbigh County - 1st, Section B Youngstock Champion and Section B Champion
Clwyd Summer Show - 1st and Section B Youngstock Champion
Worseley Gala Medal Show - 1st, Reserve Yougstock Champion and 2nd Reserve Champion
Oswestry Show - 1st, Reserve Section B Youngstock Champion and Reserve Section B Champion
Flint and Denbigh County - 1st, Section B Youngstock Champion and Section B Champion
Thistledown Cadog
Warrington - 1st
Northern All Welsh - 1st
Northleach - 1st and Reserve Youngstock Champion
Kent County - 1st
Royal Welsh - 2nd
Welsh Nationals - 1st and Section B Youngstock Champion
Lancashire Silver Medal Show - 1st and Silver Medal Champion Section B
Merionydd County - 1st, Section B Youngstock Champion and Section B Champion
Royal Welsh Winter Fair - 1st, Section B Champion and Reserve Supreme of show
Monalaw Manon
Clwyd Summer Show - 1st
Anglesey County Show - 1st
Royal Lancashire - 1st
Flint and Denbigh - 1st
Merionydd County - 1st
Tudor Rose - 1st and Section B Youngstock Champion
Lancs WPC Foal and Youngstock show - 1st, Section B Champion and Resesrve Supreme Champion
Anglesey Winter Fair - 1st and Section B Champion
Royal Welsh Winter Fair - 1st
Penucha Gina
Royal Lancashire - 1st and Reserve Section B Champion
Oswestry - 1st
Cerrigydrudion - 1st, Section B Champion, Supreme Welsh Champion and Overall Supreme of Show
Oswestry - 1st
Cerrigydrudion - 1st, Section B Champion, Supreme Welsh Champion and Overall Supreme of Show
Show Results 2015...
Section A's
Sunwillow Valentino
Northern All Welsh Spring show - 1st
Royal Welsh - 4th
photo by Denise Methorst
Stonedge Solomon
North Western WPCA Spring show - 1st
Northern All Welsh Spring show - 1st
Devon County - 1st
Stafford County - 1st and Reserve Section A Champion
Aberystwyth Silver Medal Show - 1st, Section A Youngstock Champion and Supreme Youngstock Champion
Northern All Welsh Spring show - 1st
Devon County - 1st
Stafford County - 1st and Reserve Section A Champion
Aberystwyth Silver Medal Show - 1st, Section A Youngstock Champion and Supreme Youngstock Champion
Royal Highland - 1st
Northleach - 1st, Section A Youngstock Champion and Silver Medal Section A Champion
Royal Welsh - 2nd
Pembroke County - 1st
Meirioneth County - 1st
Bucks County - 1st
Northleach - 1st, Section A Youngstock Champion and Silver Medal Section A Champion
Royal Welsh - 2nd
Pembroke County - 1st
Meirioneth County - 1st
Bucks County - 1st
photo by Jayphotos
Thistledown Esteem
North Western WPCA Spring show - 1st and Reserve section. A Champion
NCPA Maelor and Shropshire - 1st
Royal Welsh - 5th
Stoneleigh Show - 1st
Llanfair Caereinion - 1st, Reserve Section A Youngstock Champion and Reserve Section A Champion
NCPA Maelor and Shropshire - 1st
Royal Welsh - 5th
Stoneleigh Show - 1st
Llanfair Caereinion - 1st, Reserve Section A Youngstock Champion and Reserve Section A Champion
photo by Denise Methorst
Thistledown The Special One
Ynys Mon WPCS Spring show - 1st
NPS Area 27 show - 1st and reserve Champion
NPS Area 27 show - 1st and reserve Champion
Midland Counties - 1st
Royal Highland - 1st
NPS Area 4 - 1st
NPS Area 4 - 1st
photo by Jayphotos
photo by Equinational
Thistledown El Toro
Ynys Mon WPCS Spring show - 1st, section A Champion and Supreme
Welsh Champion
Devon County - 1st and section A Champion
Royal Welsh - 4th
NPS Summer Championships - 1st
NPS Area 4 - 1st
Welsh Champion
Devon County - 1st and section A Champion
Royal Welsh - 4th
NPS Summer Championships - 1st
NPS Area 4 - 1st
photos by Jayphotos
Salstas Miss Blizz
Ynys Mon WPCS Spring show - 1st and Reserve Champion
South of England Show - 1st
Royal Welsh - 1st
South of England Show - 1st
Royal Welsh - 1st
photo by Jayphotos
Fouroaks Coco Chanel
Royal Bath and West - 1st and Reserve Champion
Aberystwyth Silver Medal Show - 1st and Silver Medal Section A Champion
Royal Welsh - 1st and Reserve female sec.A Champion
Pembroke County - 1st, Section A Champion and Supreme Welsh Champion
photo by Jayphotos
photo by Marcel Breebaart
Sunwillow Jubilee
Nefyn show - 1st, sec.A Champion, Supreme Welsh Champion and Supreme of show
South of England Show - 1st and section A Champion
Northleach - 1st
Royal Norfolk - 1st, Section A Champion, Supreme Welsh Champion, Supreme M&M Champion and Reserve Cuddy Qualifier
Royal Welsh - 1st and Reserve male sec.A Champion
Stoneleigh Show - Reserve Section A Champion
Bucks County - 1st, sec.A & B Champion and Welsh Supreme
South of England Show - 1st and section A Champion
Northleach - 1st
Royal Norfolk - 1st, Section A Champion, Supreme Welsh Champion, Supreme M&M Champion and Reserve Cuddy Qualifier
Royal Welsh - 1st and Reserve male sec.A Champion
Stoneleigh Show - Reserve Section A Champion
Bucks County - 1st, sec.A & B Champion and Welsh Supreme
photo by Spidge Photography
Thistledown Jess Ennis
Stafford County - 1st
Royal Welsh - 4th
Pembroke County - 1st and Section A Youngstock Champion
Royal Welsh - 4th
Pembroke County - 1st and Section A Youngstock Champion
photo by Denise Methorst
Tyncreigiau Can y Nos
Caernarfon - 1st, Section A Youngstock Champion and Reserve Section A Champion
NCPA Maelor and Shropshire - 1st and Section A Youngstock Champion
NCPA Maelor and Shropshire - 1st and Section A Youngstock Champion
photo by Equinational
Salstas Prophet
Lancashire WPCA Show - 1st
Tudor Rose WPCA - 1st
Tudor Rose WPCA - 1st
photo by Denise Methorst
Lacy Victa
Lancashire WPCA Show - 1st
NCPA Maelor and Shropshire - 1st and Reserve Youngstock Champion
NCPA Maelor and Shropshire - 1st and Reserve Youngstock Champion